هیوندا توسان 2017

هیوندا توسان 2017

اولین مدل توسان با کد ix35، در سال ۲۰۰۴ معرفی شد و با تولید هم‌ زمان در کره، هندوستان، برزیل، چین، مصر، اوکراین و تایوان تا سال ۲۰۰۹، موفقیت بزرگی برای هیوندای کسب کرد. این خودرو در ایران هم حضور پررنگی داشت و توانست اطمینان مردمی را جلب کند. در نسل دوم، توسان در ظاهر و باطن متحول شد. نسخه‌ توسان واردشده به ایران، با پیشرانه‌ 2 لیتری تنفس طبیعی عرضه می‌ شود که 164 اسب بخار قدرت و 205 نیوتن‌ متر گشتاور دارد. این درحالی است که نسل قبلی با پیشرانه‌ 2.4 لیتری 182 اسب بخار در کشورمان به فروش می‌ رسید. طبیعتا مدل جدید با شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 11.5 ثانیه، کندتر از مدل قبلی است؛ اما در عوض راندمان بهترین دارد و با میانگین مصرف سوخت 8.5 لیتر در 100 کیلومتر، حدود یک لیتر کم‌ مصرف‌ تر شده است.

هیوندا توسان ۲۰۱۷ در سومین طراحی مشخصات جلوبندی و ظاهر ماشنی دارای تغییراتی چشمگیری بود.مواردی همچون جلوپنجره ای کرومی که علاوه بر ایجاد دیدگاهی زیبا ، منجر به شباهت به سانتافه در طراحی این خودرو شد ؛ طراحی مشابهی که در النترا و جنسیس ۲۰۱۷ هم دیده می شود.تعبیه چراغ های LED دی لایت نیز ویژگی دیگری بود که بدست دهنده تجربه ای کامل و رضایت بخش از یک خودرو در شب و جاده های تاریک را بدست می داد ، و با نصب چراغ هایی باریک و کشیده در عقب نیز حس اسپرت بودن خودرو کاملا حقظ شده است.خضور یک سانروف دو تکه که بخوبی سرتاسر خودرو را پوشش داده است، نیز در جذابیت ظاهری توسان ۲۰۱۷ موثر بوده است.انحنا و خمیدگی موجود در شیشه جلویی بیشتر از مدل های قبلی قابل توجه است که علاوه بر تاثیری مثبت در ارزیابی های ایرودینامیک ، با بزرگ شدن شیشه جلو قضای دید بازتری برای راننده فراهم کرده است.

با بهره گیری از تخصص طراحان آلمانی در تولید خودروهای لوکسی چون جنسیس در کمپانی هیوندا و انتقال /ان به نسل های بعدی همچون توسان ۲۰۱۷ ، شاهد ارتقای کیفیت تجربه رانندگی در رده ی خودرو های خانواده پسند ، کراس اوور و شاسی بلند بوده ایم. همچنین بر اساس بررسی تخصصی نشریات معتبر اروپا و امریکایی در نسل جدید خودرو های کراس اوور هیوندا ، همواره تجربه بهتری در سواری بدست آمده است.

طبق اخرین بررسی های انجام شده چنین بدست امده است که هیوندا توسان ۲۰۱۷ با موتور ۱۰۶ لیتری و مجهر به توربو شارژ در لیست ۵ کراس اوور برتر دنیا رده بندی شده است

 

قبلی
بعدی

نمای داخلی خودرو توسان 2017

ارسال دیدگاه