تشخیص لوازم یدکی میتسوبیشی اصلی

امروزه چه در دنیای مد چه در فناوری و … هر چیزی که خلق و به بازار عرضه می‌شود؛ مشابه جعلی نیز دارد. این موضوع در دنیای صنعت خودروسازی هم وجود دارد و همانطور که قطعا می‌دانید قطعات یدکی و لوازم جانبی تقلبی و فیک تمام خودروها آشکارا فروخته می‌شوند.

لوازم یدکی خودروهای میتسوبیشی

میتسوبیشی یک خودروساز قابل اعتماد شناخته شده است. فروش بالای خودروها و قطعات یدکی میتسوبیشی در سراسر جهان تأیید کننده این محبوبیت است. بنابراین، تولیدکننده مجبور است برای برآورده کردن نباز بازار؛ مقادیر زیادی قطعات اصلی میتسوبیشی را نیز تولید کند. آیا قیمت قطعات یدکی اورجینال میتسوبیشی بر انتخاب خریدار تأثیرگذار است؟ با توجه قیمت‌های متنوع در بازار لوازم یدکی، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند قطعات اورجینال Mitsubishi را خریداری نکرده و لوازم یدکی مشابه و نزدیک به اصل که مقرون به صرفه‌ترند را خریداری کنند. آنها ارزان‌تر هستند، اما طبیعتا کیفیت آنها هم غیرقابل پیش بینی است و باید انتظار داشت که در نامناسب ترین لحظه، قطعه شکسته یا آسیب جدی ببیند.

برای جلوگیری هر چه ممکن از حوادث غیرقابل پیش بینی و قابل اطمینان بودن خودروی خود، متخصصان و مهندسان همواره توصیه می‌کنند؛ فقط قطعات یدکی میتسوبیشی اصل را خریداری و استفاده کنید. قیمت قطعات خودروهای میتسوبیشی مانند بقیه ماشین ها به مدل، اصالت و عوامل دیگر بستگی دارد. سایت فروشگاهی آسان یدکی انواع لوازم یدکی اورجینال خودورهای وارداتی با قیمت کارخانه؛ از جمله میتسوبیشی را خدمت تمامی مشتریان محرتم سراسر ایران ارائه و با تضمین کیفیت، ارسال می‌کند. 

انواع لوازم یدکی میتسوبیشی

چرا باید لوازم یدکی میتسوبیشی اورجینال بخریم؟

لوازم یدکی اورجینال میتسوبیشی قطعاتی هستند که خود خودروساز در زمان تولید آن روی ماشین نصب می‌کند و شامل گارانتی و خدمات پس فروش نیز می‌شود. اگر صرفا هزینه را در نظر بگیرید، این ارزان ترین گزینه نیست اما قطعا ایمن ترین است. با این حال، طرفداران قطعات اورجینال معتقدند به دلایل زیر باید برای این قطعات استاندارد هزینه کرد:

 

کیفیت

قابلیت اطمینان

دوام

عملکرد قطعات

و نمی‌توان با این دلایل محکم و منطقی موافق نبود. علاوه بر این، جنبه‌های دیگری را نیز می‌توان برجسته کرد: آیا تا به حال تبلیغی برای قطعات غیر اصلی و فیک دیده یا شنیده اید؟! پاسخ واضح است. واقعیت این است که تمرکز و توجه نمایندگی های رسمی که لوازم یدکی برند میتسوبیشی را تولید می‌کنند؛ در درجه اول به کیفیت است. زیرا اگر علت خرابی موتور خودروی شما به دلیل یک فیلتر بد و بی کیفیت باشد، نمایندگی به سادگی خدمات آن را رد می‌کند.
دقت کنید. استفاده از لوازم یدکی فیک نه تنها در دستمزد تعمیرکار تفاوتی ایجاد نمی‌کند، بلکه برای خودروی اصیل شما هم خطرات بزرگی در پی خواد آورد. اما نصب قطعات یدکی اورجینال هرگز منجر به خرابی سایر قطعات و مجموعه های خودرو نمی‌شود. مطمئن باشید این مباحث فقط کلمات و تئوری نیست زیرا هر قطعه یدکی اورجینال دارای یک سری پارامترهای الزامی و خاصی است که فقط توسط سازنده اصلی یک برند خودروی خاص قابل تولید است.

چگونه لوازم یدکی میتسوبیشی اصل را تشخیص دهیم؟

تمام قطعات میتسوبیشی مانند هر ماشین دیگری دارای طول عمر مشخص، بر اساس مسافت پیموده شده خودرو می‌باشد. چراکه تمامی قطعات در حین کار دچار فرسودگی و استرس می‌شوند. تولید کنندگان تجهیزات اصلی (Original Equipment Manufacturers:OEM) و شرکت های پس از فروش قطعات یدکی خودروها را مطابق با استانداردهای ایمنی و کیفیت صنعت خودروسازی می‌سازند. از طرف دیگر ممکن است قطعات تقلبی شبیه قطعات اورجینال به نظر برسند، اما تفاوت عمده در ترکیب موادی است که برای ساخت این قطعات استفاده می شود. از آنجایی که اکثر این قطعات بسیار ارزان تر از قطعات اصلی هستند، با استانداردهای ایمنی تعیین شده توسط صنعت برای کاهش هزینه تولید مطابقت ندارند و در نتیجه رانندگان بیشتری را در معرض خطر قرار می‌دهند.

لوازم یدکی فیک برای تمامی خودروها در همه جا وجود دارد. حال به برخی از نشانه های یک قطعه تقلبی اشاره می کنیم:

پکیج و بسته بندی قطعات یدکی خودرو

محصولات مشابه و تقلبی معمولاً در بسته‌بندی های ارزان و پلاستیکی وارفته در مقایسه با قطعات یدکی معتبری که در بسته بندی های باکیفیت بسته بندی شده و با احتیاط ارسال می‌شوند، پک می‌شوند. برای تشخیص جعلی بودن در صورت امکان، بسته ها را مقایسه کنید و جزئیات کوچک مانند چاپ، جنس جعبه، ضخامت آن و غیره را مطالعه کنید.

شماره سریال یا هولوگرام لوازم یدکی

همه قطعات OEM با شماره سریال یا هولوگرام خاص تولید می‌شوند که می توان از آنها برای ردیابی آن به سازنده اصلی استفاده کرد. برخی از شماره‌های سریال OEM ممکن است مستقیماً روی جعبه یا روی خود قطعه یدکی حک یا چاپ شوند، در حالی که قطعات فیک معمولا اعداد را روی یک برچسب می نویسند.

غلط املایی برند لوازم یدکی

به تمامی متون چاپ شده روی بسته‌بندی و  بخش دستورالعمل‌ها دقت کنید. در صورت وجود اشتباهات نگارشی، گرامری یا غلط املایی، آن را به دقت بررسی کنید. ممکن است تقلبی باشد.

دستورالعمل ناقص نصب لوازم یدکی

وقتی دفترچه راهنمای یک قطعه یدکی را می‌خوانید، مطمئن شوید که منطقی و درست است. قطعات یدکی تقلبی معمولاً دارای اشتباهاتی چون: جا انداختن توضیح یکی از مراحل نصب و نمودار و جمله های گیج کننده یا حتی نمودارهای اشتباه هستند.

تفاوت های ظاهری قطعات یدکی فیک

قطعه یدکی جدیدی را که خریده‌اید با قطعه قدیمی معیوب و تعویضی مقایسه کنید؛ و به تفاوت‌های موجود در رنگ، وزن، تغییر ابعاد و غیره توجه کنید. یک تفاوت ساده مانند عدم تطابق بست‌ها مه ممکن است نشانه‌ای از یک قطعه یدکی تقلبی باشد.

دلیل قیمت ارزان قطعات یدکی

قطعات یدکی اورجینال معمولاً به دلیل کیفیت داشتن و اصیل بودن گرانتر هستند. بنابراین، اگر یک قطعه یدکی با قیمت بسیار ارزان به شما فروخته شود، احتمال تقلبی بودن آن بسیار زیاد است. اکثر قطعات اصلی دارای گارانتی نیز هستند، بنابراین هنگام خرید قطعه یدکی، حتما درباره نحوه و جزئیات گارانتی سوال کنید.

ارسال دیدگاه